Zwalczanie chwastow

Zwalczanie chwastów

Zwalczanie chwastów

Chwasty to silne, energicznie rozrastające się szkodniki, które zabierają wodę i sole mineralne hodowanym w ogrodzie roślinom. Chwasty dzielimy na wieloletnie oraz jednoroczne.

Chwasty wieloletnie:

Są to między innymi powój, mniszek czy szczaw. Rozmnażają się one nie tylko z nasion, ale także poprzez cebulki, korzenie, bulwy i kłącza. Zwalczanie chwastów to nic innego, jak usuwanie ich naziemnych części poprzez przekopywanie może jedynie wspomóc rozprzestrzenianie się tych chwastów, dlatego bardzo często konieczne jest użycie herbicydów, czyli chemicznych środków chwastobójczych. Herbicydy dzielą się kontaktowe , które niszczą naziemne części chwastów i systemowe, stosowane miejscowo, które wnikają poprzez liście w głąb aż do korzeni i niszczą całą roślinę. Najlepszym rozwiązaniem jednak są herbicydy kontaktowo systemiczne, które tracą swe właściwości w zetknięciu z glebą dzięki czemu nie zagrażają innym roślinom uprawnym, wśród których rośną chwasty.

Zwalczanie chwastów - pokrzywaChwasty jednoroczne:

Rozmnażają się z nasion. Należy je jak najszybciej usunąć poprzez wyrwanie ręczne bądź zniszczenie motyką, by nie zdążyły wytworzyć nowych nasion. Chwasty jednoroczne należy usuwać regularnie raz w tygodniu w okresie od kwietnia do lipca.

Zapoznaj się z naszą usługą – pielęgnacja ogrodów. Zwalczanie chwastów z nami nie może być prostsze:)

Firma sprzątająca Poznań cennik – Sprzątanie biur, domów, mieszkań ☎ 731-357-177