Projektowanie ogrodów Poznań

Projektowanie ogrodów Poznań

Projektowanie ogrodów Poznań czy ogród według własnego pomysłu?

Stworzyć ogród o jakim zawsze się marzyło…, wypić kawę na tarasie ze snu….

Wielu z nas zapomina, że ogród powinien być odzwierciedleniem naszych marzeń, że powinien być naszą własną wizją, a nie kolejnym oklepanym projektem architekta. Styl ogrodu powinien być wyrazem osobowości jego właściciela, tak jak jego ubiór czy wystrój wnętrza domu. Czas najwyższy postawić na ogród odzwierciedlający styl domu, osobowość jego mieszkańców oraz upodobania i własne pomysły na łączenie tego, co praktyczne, z tym, co piękne.

Piękno jest pojęciem subiektywnym. Dla jednych jest to swobodny charakter ogrodu, w którym królują chwasty i nieskoszona trawa, dla innych to odpowiednio przycięte klomby Projektowanie ogrodów Poznańi rozmieszczone w równych rzędach rośliny rabatowe. Grunt to ocena własnych potrzeb! Chcąc zaprojektować ogród według własnych potrzeb dokładnie oceń czego oczekujesz. Pamiętaj, że nie wszystko do siebie pasuje i uważaj by nie zagracić ogrodu.

Zacznijmy od projektu ogrodu:

1. Naszkicuj przybliżony zarys ogrodu, a następnie rozmieść na nim wymarzone elementy ogrodu: ścieżki, klomby, rabaty, oczka wodne, czy trejaże. Musisz zdecydować, czy Twój ogród ma mieć charakter tradycyjny, czy zdecydujesz się na improwizację i swobodę projektowania.

2.Powierzchnia ogrodu, a zwłaszcza patia, powinna być zarówno atrakcyjna, jak i praktyczna. Wiele dziedzińców czy ścieżek wykładanych jest zwykłymi płytami, które nie wyglądają zbyt efektownie. Wystarczy jednak trochę wyobraźni i często niewielki nakład finansowy, aby nadać ogrodowi wyjątkowy styl.

3.Musisz zrobić listę projektów, które chcesz zrealizować. Kieruj się rozsądkiem i nie stawiaj sobie zbyt wygórowanych celów. Spoglądaj na swój plan z różnych perspektyw. Na początku spróbuj wyznaczyć teren używając sznurka kołków. Wówczas zobaczysz, jak on się prezentuje. Pamiętaj, że projekt zupełnie inaczej wygląda na papierze niż w ogrodzie.

4.Budżet jest kolejnym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę. Jeśli ograniczają Cię finanse, przygotuj projekt, który można realizować etapami. Zacznij od patia, po roku zbuduj staw, później reszt pomysłów. Gdy już na początku zaplanujesz wszystkie te elementy, ogród na każdym etapie będzie wyglądał na właściwie zaplanowany.

Do wykonania projektu, jak i pielęgnacji ogrodów możesz zamówić firmę ogrodniczą, jednak nigdy nie zapominaj, że to Twój ogród i to Ty decydujesz jak będzie on wyglądał.

Projektowanie ogrodów Poznań i okolice Beautiful Space

Doświadczenie, kompetencja, kreatywność. Atrakcyjna cena, krótkie terminy, konsultacje do akceptacji. Firma Beautiful Space świadczy profesjonalną usługę – projektowanie ogrodów Poznań, Przeźmierowo, Oborniki i okolice.