Mycie elewacji tynk

Mycie elewacji Poznań

MYCIE ELEWACJI POZNAŃ, wielkopolska i województwa ościenne

Mycie elewacji – Ciśnieniowe mycie elewacji już od 8 zł / m2 . Zamów online doradca@beautifulspace.pl

Elewacja jest niewątpliwie ozdobnikiem każdego budynku, jednak wystarczy zaledwie kilka lat, żeby piękna elewacja uległa zabrudzeniu. Tynk przyciąga kurz i ułatwia osadzanie się sadzy, ponadto, z czasem, mogą zacząć porastać go glony i pleśnie.

Szybkość pojawiania się brudu oraz stopień jego wnikania w głąb elewacji zależy przede wszystkim od terenu na którym znajduje się budynek.

I tak, obiekty osadzone przy ruchliwych ulicach czy zakładach przemysłowych będą bardziej podatne na zabrudzenia, a co za tym idzie będą wymagały częstego czyszczenia elewacji karcherem

Kolejnym elementem mającym niewątpliwie wpływ na szybkość pojawiania się zabrudzeń na budynkach jest faktura tynku. Wśród ogromnej bazy stosowanych obecnie tynków największą nasiąkliwością, charakteryzują się tynkiMycie elewacji Karcher mineralne. Tynki te nie wymagają częstego mycia elewacji ze względu na mniejszą podatność na zabrudzenia, zachowują one również przez wiele lat ładny wygląd i nie tracą barwy. Tynki o fakturze typu kornik są obecnie najbardziej podatnymi na zabrudzenia ze względu na osiadanie zanieczyszczeń w rowkach, dlatego polecamy stosowanie tynków o fakturze baranka bądź kamyczkowej. Tynki te mają bardzo małe ziarna, a co za tym idzie są mniejsze rowki, w których może osiadać brud, a deszcz większość z tego brudu wypłukuje.

SKĄD WIEDZIEĆ CZYM CZYŚCIĆ ELEWACJĘ? Mycie elewacji

  • Po pierwsze musisz określić z jakiego materiału jest wykonana elewacja
  • Po drugie musisz określić z czym masz do czynienia tzn. czy jest to zabrudzenie czy też narośl glonów bądź pleśni
  • Po trzecie skontaktować się z fachowcami w celu dobrania odpowiedniego preparatu czyszczącego

Mycie elewacji Karcherem – jak zrobić to dobrze?

Mycie elewacji wbrew pozorom nie jest takie proste. Zabrudzenia z elewacji likwiduje się myjąc ściany budynku wodą pod ciśnieniem. W tym celu stosuje się mycie ciśnieniowe, a więc myjkę ciśnieniową. Do zbiornika wraz z wodą powinno się dodać detergent odpowiedni dla danego typu elewacji oraz rodzaju zabrudzenia. Kolejnym etapem przystąpienia do czyszczenia elewacji jest sprawdzenie czy myjka ciśnieniowa ma odpowiednio ustawione ciśnienie oraz czy mamy odpowiednią dyszę. Przed przystąpieniem do czyszczenia elewacji należy ocenić odległość dyszy od muru, tak aby zapewnić największą skuteczność usuwania zabrudzeń. Po umyciu elewacji detergentem należy ponownie przemyć całą elewację czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia.

Mycie elewacji powinno wykonywać się regularnie co 3-7 lat w zależności od lokalizacji budynku oraz faktury tynku.

Najskuteczniejszą metodą czyszczenia elewacji jest jednak zamówienie profesjonalnej usługi doczyszczania elewacji firmy Beautiful Space:

  1. Profesjonalny sprzęt
  2. Doświadczenie
  3. Wykwalifikowana kadra 
  4. Fachowy dobór renomowanych środków czyszczących
  5. Konkurencyjna cena

Mycie elewacji Poznań cennik 

Mycie elewacji cena już od 8 do 20 zł/m2

Zamów mycie elewacji już dziś : doradca@beautifulspace.pl

Ceny uzależnione są:
– od metrażu czyszczonej elewacji
– od dostępności (zabudowania, przewody wysokiego napięcia, itp.)
– stopnia i rodzaju zabrudzenia

CZYM CZYŚCIMY ELEWACJĘ

Do czyszczenia tynków i innych materiałów ściennych stosujemy głównie zimnowodne myjki wysokociśnieniowe marki Karcher oraz Kranzle i Nilfisk. W zależności od rodzaju i stopnia zabrudzeń stosujemy chemię firm Kenotek, Tenzi, Kiehl, Betra. 

GDZIE MYJEMY ELEWACJE

Elewacje czyścimy na terenie województwa wielkopolskiego między innymi w miejscowościach:

Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Piła, Gniezno, Pniewy, Środa Wielkopolska, Września, Szamotuły, Wolsztyn, Tarnowo Podgórne, Kórnik, Swarzędz, Luboń i inne…

Sprawdź również naszą usługę: czyszczenie kostki brukowej