plama z wina na dywanie

Jak usunąć plamę z dywanu

Jak usunąć plamę z dywanu

Usuwanie plam to coś, co powinieneś umieć zrobić sam.  Na każdy dywan prędzej czy później coś się wyleje albo pupil nie zdąży wyjść na spacer… Warto zatem nauczyć się radzić sobie na bieżąco z niewielkimi katastrofami.

Jak usunąć plamę z dywanu – metody czyszczenia

Metod usuwania plam jest wiele, podobnie jak wiele jest rodzajów plam. Dużo zależy także od rodzaju dywanu. Jeśli jest starty i zniszczony to możesz pozwolić sobie na zdecydowanie więcej. Ale jeśli jest to nowy dywan i chcesz aby posłużył ci przez lata – musisz być ostrożny!

Podstawą usuwania plam jest rozpoczęcie od najłagodniejszych i najbardziej uniwersalnych substancji – zaczynamy zatem od wody. Im substancja mocniejsza tym należy używać jej oszczędniej i ostrożniej.jak usunąć plamę z dywanu

JAK USUNĄĆ PLAMĘ Z DYWANU – Kilka naszych sposobów

Oto kilka technik usuwania plam z dywanu – pamiętaj ODCISKAMY, a NIE WYCIERAMY. Używaj tylko jednej substancji naraz, zanim skorzystasz z kolejnej – dokładnie wypłucz czyszczone miejsce.

1.  WODA – To co się rozlało odsącz szmatką lub ręcznikiem papierowym. To co zostało, polej czystą wodą, a kiedy się rozpuści odsącz jeszcze raz. Możesz użyć również wody gazowanej – sole mineralne w połączeniu z gazem mogą pomóc rozpuścić zabrudzenia.

2. ŁAGODNY DETERGENT I WODA – Wymieszaj łyżeczkę płynu do naczyń w szklance ciepłej wody. Polej tym plamę. Po odsączeniu wypłucz miejsce po plamie czystą wodą – usunięcie resztek detergentu, jest równie ważne jak usunięcie plamy.

3.  AMONIAK I WODA – Jeżeli plamy są nieco starsze i zaschnięte lub jeśli są to plamy z krwi czy czekolady – wymieszaj łyżeczkę amoniaku w 1/2 szklanki wody. Następnie postępuj jak w poprzednich metodach.

4. OCET WINNY I WODA – Jeżeli plamy są zapleśniałe, stęchłe, jeśli śmierdzą – np plamy z moczu, wymieszaj jedną część octu z dwiema częściami wody. Postępuj jak wyżej.

5. WODA UTLENIONA – Na plamy z pomidorów, sosów pomidorowych, alkoholu, czerwonych napojów, soków owocowych, trawy, kawy i czekolady zastosuj trzyprocentową wodę utlenioną.

6.  ALKOHOL – Spirytus kamforowy może pomóc w usuwaniu plam tłustych, z atramentu, resztek wosku ze świec i plam z trawy.

Można również skorzystać z usługi czyszczenie dywanów

Firma sprzątająca Poznań cennik – Sprzątanie biur, domów, mieszkań ☎ 731-357-177