sprzątanie łazienki

Sprzątanie łazienki – domowe sposoby

Sprzątanie łazienki. Czy wiesz jak pozbyć się brzydkiego zapachu z Twojej toalety, usunąć osad i zacieki z armatury łazienkowej?

Sprzątanie domu nie należy do najprzyjemniejszych zadań, zwłaszcza sprzątanie łazienki, niektórych domowych czynności nie można jednak pominąć….

Dlaczego sprzątanie łazienki jest tak bardzo istotne?

Łazienka jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez domowników miejsc w domu, każdy z nich zagląda do tego miejsca przynajmniej 5 razy w ciągu dnia, dlatego musisz wiedzieć, że wilgotny i ciepły klimat w niej panujący sprzyja rozwojowi groźnych bakterii.

Musisz wiedzieć, że jeśli nie zadbasz w odpowiedni sposób o armaturę w swojej łazience to bardzo szybko możesz sprzątanie łazienki umywalkadoprowadzić do jej całkowitego zaniedbania. Sprzątanie łazienki powinno stać się nawykiem sprzątania po sobie, jednak nie łatwo nauczyć tego domowników.

Mówią, że łazienkę trzeba sprzątać codziennie… Jeśli chcesz mieszkać w pięknym, nieskazitelnym i pachnącym domu to każde pomieszczenie powinnaś sprzątać codzienne, a na to na pewno nie masz czasu i chęci więc jedynym rozwiązaniem byłoby posiadanie gosposi

Ale wróćmy do tematu 🙂

Co zrobić, aby było czysto, bez konieczności codziennego sprzątania łazienki?

 

To proste wystarczy, że zastosujesz się do kilku ważnych wskazówek:

  1. Zawsze doprowadzaj do sucha powierzchnie przy armaturach – Jeśli zachlapiesz blat podczas porannego mycia, wytrzyj go do sucha ręcznikiem papierowym, zapobiegnie to powstawaniu pleśni i rozwojowi bakterii w tym miejscu.
  2. Mycie lustra – jeśli masz problemy z pojawiającymi się smugami to umyj lustro odrobiną octu – usunie wszystkie smugi. Jeśli zawsze po wyjściu z pod prysznica masz problem z zaparowanymi szybami to wypoleruj lustro pianką do golenia – gwarantuję, że przez kilka dni będziesz mieć spokój z myciem i parowaniem luster.
  3. Mycie toalety – jest niewątpliwie najważniejszym etapem sprzątania łazienki. Mycie toalety powinnaś rozpocząć od rozprowadzenia, pod górną krawędzią muszli środka dezynfekującego i zostawić najlepiej na całą noc. Rano wystarczy użyć szczotki i spłukać.
  4. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z sedesu, wsyp do niego szklankę sody oczyszczonej. Pomoże ona także zapobiec zapychaniu się rur.
  5. Jeśli w twojej toalecie pojawi się osad, to wlej do niej szklankę coca coli i pozostaw w toalecie na ok. godzinę. Po tym czasie wystarczy spłukać wodę.
  6. Najlepszym środkiem do czyszczenia zewnętrznej armatury łazienkowej jest roztwór z płynu do naczyń.

Sprzątanie łazienki wcale nie musi być takie straszne 🙂

Szczególnie jeśli zlecisz to nam – zobacz promocyjny cennik usług sprzątających lub wejdź na stronę główną Beautiful Space, aby zapoznać się z aktualnymi promocjami. Poznańskie firmy sprzątające nie maja z nami szans 🙂

 

Firma sprzątająca Poznań cennik – Sprzątanie biur, domów, mieszkań ☎ 731-357-177