Sprzątanie domu, a segregacja śmieci!

Sprzątanie domu, a segregacja śmieci! Czyli jak wprowadzić ekologiczne sprzątanie w Twoim domu…

Od wielu lat ekolodzy kładą bardzo duży nacisk na segregację śmieci, jednak, co można dostrzec w codziennym życiu, dla wielu Polaków jest to nadal coś abstrakcyjnego. Na jakim etapie jest więc nasza świadomość? Czy segregacja odpadów jest tylko chorym wymysłem ekologów?

Zacznijmy od początku …

Odpady, zwane potocznie śmieciami, są efektem ubocznym codziennego życia, które zwyczajowo trafiają do jednego pojemnika, a mianowicie – „kosza na śmieci”. Codzienne sprzątanie domu, utrzymanie czystości w kuchni, sprzątanie po imprezach, sprzątanie garaży, sprzątanie piwnic, to niezliczona ilość odpadów, która trafia w jedno miejsce, w jeden pojemnik.

I co dalej? Odpady trafiają na wysypisko i masz problem z głowy.

Dlaczego tak naprawdę tego nie robimy?

Najczęstszymi wymówkami jest brak czasu, brak miejsca na kilka pojemników czy po prostu uznanie segregacji za nudną i nie potrzebną.

Mamy na to kilka kontrargumentów… 🙂

Segregacja śmieci owszem nie należy do najbardziej rozrywkowych zajęć, ale zajmie ci 5 minut jeśli będziesz to robić regularnie. Sprzątanie domu, sprzątanie kuchni, czy sprzątanie łazienki również nie należą do najprzyjemniejszych zadań, ale czy zatem mieszkasz w brudzie?

Jeśli natomiast uważasz, że nie masz w domu miejsca na kilka ekologiczne sprzątanie domupojemników, to może po prostu zrezygnuj z jednego dużego kosza na poczet kilku małych pojemników i zacznij minimalizację odpadów (zgnieć kartonik po mleku, miażdż plastikowe butelki).

A jeśli nadal wierzysz, że Twoja segregacja jest na marne, bo i tak wszystkie śmieci zawsze wylądują na jednej stercie…. Auta do odbioru odpadów selektywnych, dysponują specjalną przegrodą, dzięki którym materiały nie mieszają się ze sobą. Jeśli natomiast chodzi o suchą frakcję czyli śmieci segregowane w workach (metoda stosowana na osiedlach domków jednorodzinnych) to wg poszczególnych opisów, bądź kolorów worków będą one rozdzielone i tak wasza praca nie pójdzie na marne.

Tak więc, włącz się na ekologiczne sprzątanie domu i zacznij segregację odpadów już dziś.

Firma sprzątająca Poznań cennik – Sprzątanie biur, domów, mieszkań ☎ 731-357-177