Czyszczenie piekarnika

CZYSZCZENIE PIEKARNIKA

Właściwe czyszczenie piekarnika podnosi jego wydajność, zmniejsza ryzyko pożaru i sprawia, że dłużej będzie nam służył. Jest kilka sposobów czyszczenia piekarnika, które nie wymagają wielu godzin szorowania, a co za tym idzie sprzątanie domu czy mieszkania nie zajmie nam zbyt wiele czasu.

W dzisiejszych czasach mamy wiele modeli piekarników z systemem samoczyszczącym, ale nie ma się co czarować – nie są one zbyt skuteczne. Mam nadzieje, że nasze porady pomogą Wam umyć piekarnik we właściwy sposób no i szybko 🙂

czyszczenie piekarnika

CZYSZCZENIE ZEWNĘTRZNYCH POWIERZCHNI PIEKARNIKA –wycieraj je za każdym razem, kiedy myjesz blaty kuchenne. Wystarczy do tego wilgotna gąbka. Jeśli nie usuniesz na bieżąco resztek jedzenia z powierzchni piekarnika, podczas kolejnego nagrzewania go, resztki te przypieką się i będzie już bardzo trudno je usunąć.

CZYSZCZENIE WNĘTRZA PIEKARNIKA – przed umyciem należy wyjąć z wnętrza wszystkie blachy i kratki i umyć je ręcznie w zlewie wypełnionym ciepłą wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Wyszoruj szczotą z nylonowym włosiem lub niemetalowym zmywakiem. Nie używaj szorstkich narzędzi takich jak na przykład druciak, ponieważ porysują one metal, który może zacząć rdzewieć i stanie się on trudniejszy do mycia.

USUWANIE ZAPIECZONYCH RESZTEK JEDZENIA – wlej pół szklanki amoniaku do szklanej miseczki. Wstaw miseczkę do zimnego piekarnika i pozostaw w zamkniętym piekarniku na całą noc. Opary amoniaku sprawią, że zapieczone zabrudzenia łatwiej odejdą od ścianek i dna piekarnika. Rano otwórz piekarnik, wypuść z niego opary i wyjmij miseczkę. Następnie usuń zapieczone zabrudzenia szmatką lub gąbką.

USUWANIE UPORCZYWYCH ZABRUDZEŃ Z PIEKARNIKA – na zabrudzenia, na które nie podziałał amoniak, użyj zwilżonej w ciepłej wodzie gąbki z dodatkiem płyny do naczyń i wyczyść wnętrze piekarnika. Zabrudzenia z szyby piekarnika usuń skrobaczką – taką jaką używasz do zdrapywania lodu z samochodu.

Jak widzisz sprzątanie domu nie musi być katorgą i trwać strasznie długo wystarczy tylko kilka patentów i życie staje się prostsze. Pytanie jak wyczyścić piekarnik stało się już przeszłością. Teraz zadbaj tylko o regularność czyszczenia piekarnika i rozkoszj się czystością swojej kuchni.

Polecamy także sprzątanie biur Poznań

Firma sprzątająca Poznań cennik – Sprzątanie biur, domów, mieszkań ☎ 731-357-177